דף הבית דבר המנהלת
דבר הסגנית חוזרים להורים פינת היועצת
חדר מורים . .
חוברת הורים לתלמידים שעולים לכיתה א' בשנה"ל תש"פ

קרא עוד...
קורא העיר

כל הכבוד לתלמידי שיזף על הזכייה במקום שני בתחרות "קרא העיר" לשנת 2019
קרא עוד...
הפסקת דובדבן

היום השתתפו תלמידי שיזף מהפסקה מלאת פעילויות מהנות ומעניינות. הילדים נהנו לצייר ציורי קומיקס, להתחרות בתחרויות ספורט, להכין מסגרות לתמונות ליצור, לשחק במשחקים מאתגרים ובפעולות ספורטיביות מגוונות. תודה לתלמידי כיתה ה'3, ולאלינור על הכנת ההפסקה.
קרא עוד...
מלקות ליצירה

מלקות ליצירה", השנה השתתפו תלמידי בית ספר שיזף בתחרות ציורים בנושאים חופשיים על עמותת אגד"ל. מתוך מגוון עצום של ציורים שנשלחו בכל הארץ. הציורים הנבחרים פורסמו בלוח שנה לשנה תש"פ, ציוריהם של שלושה מתלמידי בית הספר: בן מועלם, הדסה כהן, איירין סדיקוב מופיעים בלוח זה וממלאים אותנו בגאווה. יישר כח לכישרונות הצעירים, תודה למורה שולמית יוסף על הובלת היוזמה.
קרא עוד...
טיול שנתי שכבה ד'

היום יצאו תלמידי שכבה ד' לטיול באזור הכרמל. התלמידים נחשפו לתרומתו של הברון רוטשילד ומשפחתו ע"י סיור ברמת הנדיב ולסיום הטיול התקררו בנחל השופט.
קרא עוד...
עיר המח"ר

תלמידי שכבת ד' מבית ספר שיזף השתתפו אתמול בתחרות ארצית במסגרת תכנית עיר המח"ר. התלמידים אביב גוסמן, עידו סבירסקי ואיתי בלס מכיתה ד'2 זכו במקום השלישי והמכובד ואנחנו גאים בהם! תכנית לימוד זו, משלבת את הנושאים הנלמדים בגיאומטריה לצד מיומנות התכנות.התלמידים פתרו את האתגר שהוצב בפניהם בזמן שיא וללא טעויות וגברו על נציגים רבים מכיתות ד'-ה' שהתמודדו מולם בתחרות. עלו והצליחו!
קרא עוד...
יום מה'ות מחצית ב'

הורים יקרים, כאן תוכלו לראות היכן נמצאים המורים המקצועיים ובאילו שעות ניתן להיפגש עימם.
קרא עוד...
לו"ז חודשי שנתי

בדף זה תוכלו לראות את הלו"ז החודשי של בית הספר. כך תוכלו להישאר מעודכנים תמיד :) הלו"ז מתעדכן באופן אוטומטי בהתאם לשינויים
קרא עוד...
ילדי הפרלמנט נפגשים עם ראש העיר

ילדי הפרלמנט נפגשו היום עם ראש העיר ומנהלת האגף והציגו בפניהן את היוזמה העירונית- תיעוד סיפורי עליות בסימן 70 שנה לאור יהודה מקום וזהות.הייתה גאווה והתרגשות
קרא עוד...
בחירת הנהגה צעירה בשיזף

לאורך חודש אוק' התקיימו בחירות דמוקרטיות להנהגה הצעירה בשיזף. המתמודדים הציגו מצע בחירות בפני תלמידי השכבות השונות, בסיום ההצגה כל שכבה בחרה את נציגיה שהוצגו בטקס מכבד ומרגש לכלל תלמידי בית הספר.
קרא עוד...
ההנהגה הצעירה ומפתח הל"ב

תלמידי ההנהגה הצעירה מעבירים שיעור במפח הל"ב בהלימה לערך חודש טבת- ניהול קונפליקטים
קרא עוד...
חוגגים שבועות

"ארץ דבש זהוב וחלב לבן.הדגן הטוב יבוליו נתן. הפרי מתוק והצמר צח והלב יחגוג והלב ישמח".בבית ספר שיזף ציינו הבוקר את חג השבועות בקבלת פנים לבנה וחגיגית, עם מיטב פרות וירקות הארץ. הורי שכבת א' פינקו את התלמידים ואת ילדי הגנים שהוזמנו בנשיקות ופירות ומוסיקה חגיגית, הורי ותלמידי בית הספר תרמו פירות וירקות לטנא בית ספרי שהועבר ל"עזר מציון", תלמידי שכבת א' והצוות החינוכי הופיעו בטקס מרגש לחג השבועות בו הם הקריאו, שרו ורקדו בשמחה, בסיום הטקס הוענקו לתלמידים ספרי התורה בהם הם ילמדו. לסיום יום חגיגי זה הוזמנו כל התלמידים לשירה בציבור עם הזמרת כרמית שהקפיצה ושרה עם כל התלמידים . תודה רבה לכל מי שתרם מזמנו להצלחת יום שמח ומיוחד זה. תודה לכל ההורים המארגנים ולכל ההורים שהתגייסו לעזור, תודה לארז על העזרה שלו באביזרי ההגברה, תודה רבה לכרמית על השירה, תודה לצוות שכבת א' על טקס מקסים. שיהיה חג שמח וחופשה נעימה ניפגש ביום שלישי בבוקר.
קרא עוד...
יום ירושלים

ביום ראשון, כ"ח באייר ציינו בבית הספר את יום ירושלים בטקס שעליו הייתה אחראית שכבה ד'. תודה למורים משה ספיר, תהילה כהן, יפה אשר ומור חכמון על הכנת התלמידים והובלתם ביצירת הטקס המרגש.
קרא עוד...
חגיגות ל"ג בעומר

בבית ספר שיזף ציינו את ל"ג בעומר בהפסקה מדליקה. תלמידי כיתה ו'4, המחנכת מירב והמורה אלינור הפעילו את התלמידים במגוון פעילויות. כאשר תלמידי בית הספר יצאו להפסקה חיכו להם פעילויות חגיגיות ומהנות לקראת החג. שטיחי צביעה, מדורות ממקלות צבעוניים שלטים לחדר פעילויות ספורט ועוד. שמחה גדולה בשיזף.
קרא עוד...
יום הזכרון לשואה ולגבורה

"...הרי קורות חייו של עם אינן בעצם אלא קורות חייו המוגדלות של בן אותו עם" מרטין בוברבית ספר "שיזף" מנציח את הנספים בשואה ומשמיע את קולות הניצולים.לצערנו מספר הניצולים הולך ופוחת, בעוד שקולם של מכחישי השואה הולך ומתחזק.במהלך השבוע התקיימו פעילויות שונות סביב יום השואה והנצחת הנספים: התלמידים למדו ב'חברותא' וקיימו דיון אודות דילמות מוסריות בשואה.כיתה ו4 והמורה מירב פיטוסי אירחו את רחל יוחנן סבתא של נועה לביא, ניצולת שואה שסיפרה את סיפור חייה.תלמידי כיתות ה-ו קיבלו נרות מעמותת 'נר ושם'. על כל נר הופיע עם שם של אדם שנספה בשואה. התלמידים חקרו אודות האדם אותו הם קיבלו והכירו בחשיבות הזיכרון. כל תלמיד לקח את הנר לביתו וידליק אותו בערב יום השואה על מנת להעביר לביתם את הזיכרון באמצעות הדלקת הנר והסיפור האישי.סיפור חייהם של הנספים ימשיך להישמע וזיכרונם יישמר לדורות הבאים.
קרא עוד...
אושפיזין בשיזף, אורחים ומתארחים

כמיטב המסורת בבית הספר "שיזף" התקיים גם השנה סדר פסח חגיגי בדגש של תרבות יהודית ישראלית. במהלך סדר הפסח הילדים למדו את מורשת העם היהודי ועברו ההיסטורי בצורה חוויתית ומהנה.השנה השכבות הבוגרות אירחו את השכבות הצעירות ודאגו להתחלק לצוותים של תפעול: קישוט, סידור ועיצוב, הקמה ופירוק, כיבוד, הפעלה חוויתית דרך שיר וריקוד וקריאה משותפת בהגדה הבית ספרית שניתנה לכל ילד/ה, שאלו את הקושיות, החביאו את האפיקומן וערכו סדר כהלכתו.בנוסף קהילת הורי ותלמידי בית הספר לקחו חלק באיסוף וחלוקת מזון למשפחות נזקקות בעיר. נאחל לכל בית ישראל חג אביב שמח ומלא בעשייה ונתינה.
קרא עוד...
קרנבל פורים בהפסקה

חגיגות פורים בבית ספר שיזף החלו רשמית עם הפסקה פעילה חגיגית ושמחה במיוחד. ההפתעה הנוכחית הייתה באחריות לתמידי כיתה ו'2.הפעילויות תוכננו נבנו והופעלו על ידי תלמידי כיתה ו'2 המחנכת רותי ונועה מצוות אקלים. תלמידי כיתה ו2 יצרו מגוון שמח של תחנות: קליעה למטרה, פרה עיוורת, נר לבקבוק, באולינג, איפור, הכנת מסכות ורעשנים.מוסיקה עליזה ושמחה ליוותה את התלמידים לאורך כל הפעילות, חצר בית הספר התמלאה תחפושות, קעקועים, שמחה צחוק והנאה. מה יהיה בהפסקה הבאה?...
קרא עוד...
חנוכת הספריה לילדי שכבה א'

קרא עוד...
ספריית בית ספר שיזף

קרא עוד...
אייר - כבוד

זרקור על אודות "כבוד"הכבוד הינו ערך יסוד אוניברסאלי, והוא נבחן ונמדד מדי יום ביחסם של בני אדם לזולתם.להתייחס לזולת בכבוד משמעו - לתת חשיבות לכל אדם באשר הוא ולהכיר בערכו מעצם היותו "אדם", ולא בשל מעמדו, תפקידו, הישגיו או קבוצת השתייכותו.בכל אדם פועם צורך אנושי עמוק שיתייחסו אליו בכבוד, והוא מצפה מאחרים שיתייחסו באופן חיובי לזהותו, לרגשותיו, למחשבותיו, לאמונתו, למעשיו ולקשייו.נקודת המוצא ביהדות ביחס לכבוד האדם משתקפת באמרה "יהי כבוד חברך חביב עליך כשלך" (אבות ב', י'): כשם שאינך רוצה שיפגעו בכבודך, כך היזהר שלא לפגוע בכבוד חברך, ומוסיף הרמב"ם בקשר ליחס אל הזולת: "... שתהיה חמלתי ואהבתי לאחי באמונה כאהבתי וחמלתי לעצמי, בממונו וגופו וכל מה שיש לו או שהוא חפץ. וכל מה שארצה לעצמי ארצה לו כמוהו, וכל מה שלא ארצה לעצמי... לא ארצה לו כמוהו...".במדינת ישראל נחקק חוק יסוד כבוד האדם וחירותו (1992) שקובע: "... אין פוגעים בחייו, בגופו או בכבודו של אדם באשר הוא אדם...". בהתייחסו לחוק אמר השופט העליון אהרון ברק: "הסיכוי הוא בהעלאת כבוד האדם למקומו הראוי, כערך יסוד של החברה שלנו... חשיבותו של ערך זה הוא בהיותו גורם מאחד ומגבש את בני החברה הישראלית על כל גוניהם, לבני חברה אחת, אשר על דגלה חרוט כבוד האדם".
קרא עוד...